Оренда яхт в Синопі

Синоп (Sinop) – найдавніше місто на чорноморському узбережжі Туреччини. Населення – 30 тисяч осіб. Синоп займає вузьке місце півострова з гаванню з одного боку. Звідси родом знаменитий філософ-кінік Діоген та головний ворог Риму періоду Цезаря – Мітрідат Євпатор, який значно зміцнив і прикрасив Синоп. В 1214 місто захопили сельджуки, при османах Синоп поступився своєю роль Самсуну. Запорізькі козаки у 17 столітті під командуванням Петра Сагайдачного двічі брали його штурмом, спалюючи десятки турецьких галер та завдаючи жорстоких руйнацій у місті. 1853 року в Синопській бухті відбулася знаменита битва російської ескадри під командуванням П.С. Нахімова та турецького флоту, внаслідок якої турецький флот був повністю розгромлений. Зараз Синоп – тихе провінційне містечко, що живе риболовлею, і обслуговуванням локальних туристів.

Що робити в Синопі:

  1. Полазити по міських стінах, збудованих за понтійського царя Мітрідата IV. Їхня довжина становить понад 2 км. За Мітрідата IV це був розкішний еллінський поліс з колонадами храмів та алей зі статуями.
  2. Обов’язково сходити до турецької лазні 16 століття.
  3. Подивитися на Мечеть Джезаїрлі Алі-Паші (Cezayirli Ali Pasa Camii) – з усипальницею св. Білала – онука пророка Мухаммеда. Білал був убитий візантійцями у VII столітті, коли висадився у районі Синопу на берег.
  4. Подивитися мечеть і медресе Алаеддіна (Alaeddin Camii, Alaeddin Medresesi), на честь захоплення Синопу сельджуками.
  5. Безсумнівний інтерес заслуговує на етнографічний музей Синопу. У його експозиції представлені археологічні знахідки, у тому числі залишки стародавнього храму єгипетського бога Серапіса, виявлені у 1951 році.
  6. Здійснити закупівлю овочів та сиру на місцевому ринку.