Оренда яхт в Бодрумі

Бодрум (стара назва Галікарнас) – місто на заході Туреччини, на узбережжі Егейського моря. Загальна площа Бодруму – близько 550 кв.км. Чисельність населення Бодруму – близько 90 тисяч осіб.

Гарне місто з чудовими білими будиночками, розташованими на зелених пагорбах, в оточенні оливкових дерев. У Бодрумі знаходиться величезна, чудово обладнана марина, в якій стоять сотні білих красунь-яхт.

Бодрум – один із найпопулярніших та фешенебельних турецьких курортів. Розташований на руїнах прекрасного Галікарнасу, Бодрум привабить любителів пам’яток та давньої історії. Жваве нічне життя, величезна кількість розкішних готелів, ресторанів та магазинів приваблюють до Бодруму молодь та любителів гарного, яскравого відпочинку.

Що робити в Бодрумі:

  1. Відправиться на екскурсію до Мавзолею. Одне із семи чудес світу. Був збудований царицею Артемізією на честь померлого чоловіка Мовсолуса.
  2. Замок Святого Петра, збудований лицарями-іоанітами у 15 столітті. Нині тут розташовано Музей підводної археології.
  3. Бодрумський Амфітеатр, 3 століття до н.
  4. Ворота Міндос.
  5. Відвідати аквапарк Бодрум.
  6. Вирушить на знамениту дискотеку Бодрума “Галікарнас” – найбільшу в Європі.
  7. маршрута Бодрум – Мармарис

Маршрут Бодрум – Мармаріс

1-й день(субота) Ласкаво просимо до Бодруму – міста з 3000-річною історією!
Бодрум славиться нічними клубами, веселощами до ранку, і цей вечір – можливість вирушити на поклик Бодрумської ночі, перш ніж вирушити до круїзу вранці наступного дня!

2-й день (неділя): БОДРУМ – острів КАРААДА – античне місто КНІДОС
КАРААДА – хоча цей острів і називається Кара (чорний) на ньому напрочуд багато зелені. Сосновий ліс повністю покриває схили гори заввишки 400 метрів. Круїзні яхти кидають якір біля печер із цілющими гарячими джерелами та лікувальними грязями, яким, кажуть, завдячує своєю довгою молодістю Клеопатра. Після грязьових ванн можна сполоснутись у мінеральних джерелах, а вийшовши з печери – у блакитних водах Егейського моря.

КНІДОС (Кнід) 4 ст. до н.е. – Давньогрецький Книд був відомий як передове місто в галузі науки, мистецтва та архітектури, а також як найбільший порт регіону. Тут жив творець одного із семи чудес світу Состратос, який побудував Олександрійський маяк; видатний астроном і математик Еудоксус, великим відкриттям якого є сонячний годинник, що показує пору року та доби. Наразі годинник можна побачити на території старого міста. Відомий лікар античності Еуріхон створив у Книді медичну академію, другу історію.
Унікальним є географічне розташування міста. Ви стоїте у місці, де зустрічаються два моря. Північна гавань омивається Егейським морем, а південна – Середземним.
Кнідос від військового до торгового порту був підперезаний стінами завдовжки 4 км. На перешийку, що розділяє гавані, стояли приватні будинки. Схили, що підвищуються від берега до акрополю, були віддані під будівлі для органів управління та соц.служби. 4 основні проспекти тягнулися паралельно зі сходу на захід і з’єднувалися похилими сходами. У місті були 2 театри на 20.000 та 5.000 глядачів, лазні, Дорійський храм та храм Аполлона. Особливе місце посідав храм Афродіти. Його прикрашала статуя Афродіти, створена великим скульптором Праксителем, побачити яку приїжджали з інших міст. Ця статуя прославила Книд, оскільки стала першою історії статей оголеної богині. У ті часи статуї чоловіків богів вили голими, а у жінок відкритою залишали лише шию і одну груди. Навіть коли період розквіту залишився далеко позаду і місто впало в нужду і бідність, жителі відмовилися продавати статую, незважаючи на те, що король Бітінії пропонував за неї незліченні скарби, пізніше статуя зникла. Зараз ви можете побачити круглу будівлю храму Афродіти (17 м у діаметрі) та постамент, на якому статуя знаходилася всередині храму. Коли відчинялися двері, здавалося, що богиня зустрічає вас. У 1977р. американці провели дослідження зондажем, щоб знайти статую, проте незабаром дослідження у такий спосіб заборонили, зараз розкопки продовжуються. Багато міських будинків було зруйновано через неодноразові землетруси в різні історичні періоди, однак і зараз можна побачити спостережну вежу порту, малий амфітеатр, мозаїку на підлозі дорійської церкви, посуд, чани для оливкової олії, фрагменти ліпних портиків.

Третій день (понеділок): ПАЛАМУТ – гавань ДАТЧА – бихта КАРГИ
ПАЛАМУТ – це красива бухта, де схили гір, м’яко знижуючись, зустрічаються з морем, утворюючи довгий піщаний пляж. Уздовж пляжу в тіні розлогих дерев збудовані рибні ресторани («паламут» – назва риби), готелі та вілли дачного містечка. Це чудове місце, щоб купуватися, позасмагати і полювати з гарпуном, піщано-гальковий пляж тягнеться на 2 км, а море настільки чисте, що видимість у блакитній воді становить 25 м.

ДАТЧА – було знайдено докази, що у 2000г. до н.е. тут існувало місто автомобілів. Період розквіту стався в епоху дорійців, можливо, саме прекрасний клімат спонукав їх заснувати тут понад 50 поселень, і 2700 років тому населення півострова перевищувало 70.000 осіб (зараз менше 15.000).
У регіоні вирощують найсмачніший і найякісніший мигдаль у країні. Найкращий вид називається “нурлу”. Тільки тут вам запропонують особливий десерт – мигдаль, запечений в інжирі. Ще один вид солодощів – мигдаль із медом можна знайти у магазинах чи на базарі.

Бухта КАРГИ зустріне вас соснами, що спускаються до моря, піщаними пляжами і рибним ресторанами. Саме час спустити на воду двомісний скутер і моторний човен потужністю 50л.с., скуштувати водні лижі або покататися на прив’язаному до човна надувному колі ринго.
П-ів Датча – це 13 км пляжів, ідеальне місце для риболовлі та віндсерфінгу, занурення з аквалангами.

Четвертий день (вівторок): Орхання – фортеця на о-ві Кизилкум – ночівля в Селімія.
ОРХАННЯ – море тут нагадує рівне простирадло. Соснові ліси, що ростуть на схилах навколишніх бухту пагорбів, відбиваючись у морі надають воді неповторний, властивий тільки цьому місцю відтінок. Вашу увагу привернуть люди, що блукають прямо посередині моря. Секрет у тому, що результаті руху пісків утворилася мілину довжиною 600 м.
Острів Кизилкум знаходиться в центрі бухти, на його вершині видніється фортеця міста Байбассос. Досягши острова на човні, ви можете піднятися до фортеці вузькою гірською стежкою. Вигляд, що відкривається, коштує витрачених на сходження зусиль. Жителі міста, використовуючи закон сполучених судин, збудували водопровід, воду для якого брали у невеликому водоспаді біля д.Тургут.

СЕЛІМІЯ – бухту прикрашає старий маяк, руїни монастиря та грецького театру. Можна також оглянути 3 фортеці на пагорбах на околицях Селіміє. Ресторани на березі смажать і гасять рибу з оливковою олією та лавровим листом, готують долму з квіток кабачка.

5-й день (середа): Дірсен – замок Бозук (античне місто Лоріма) – острів Киселі
Лоріма – на схилах пагорба розташовані руїни античного міста Лоріма. Найкраще збереглася фортеця, стіни якої тягнуться на 120м завдовжки і 10м завширшки.

Острів КИСЕЛІ – прогулюючись островом, ви побачите багато старих будинків та церкву. Прямо навпаки розташований перешийок Ада. Тут, як у тропічних коралових озерах, море пофарбоване у відтінки від блакитного до фіолетового.

6-й день (четвер): перехід до р. Дальян – екскурсія Дальян-Каунос – ночівля в Екінджик
Дальян – Пересівши з яхти на моторний катер, ви відправитеся в захоплюючу екскурсію до античного міста Каунос. Шлях проходитиме вздовж каналів, що формують дельту річки Дальян. Це місце відоме морськими черепахами Каретта-Каретта (площа панцира до 1,5 м.кв.). У скелі над річкою розташований комплекс гробниць Лікійських царів 4 століття е., які пізніше використовувалися і римлянами.

Каунос був важливим торговим і портовим містом. “Батько історії” Геродот писав, що жителі міста були карійцями. Пізніше місто було під владою персів, а після перемоги Олександра Великого входило до Родоського, Бергамського королівства, а потім до Римської імперії. Місто втратило своє значення з початком обдрібнення берега та заповнення гаваней мулом. У Кауносі добре збереглися головні міські будинки: театр, візантійська церква, римські лазні та агора.
Після огляду пам’ятників рекомендуємо прийняти сірчані та грязьові ванни та поринути у прісну воду озера, як це робили римляни та греки.

ЕКІНДЖИК – якщо вам пощастить, ви побачите орлів, які мешкають у соснових лісах цього регіону. А під час пішохідної прогулянки на березі – амброві дерева. Туреччина та Гондурас – дві країни у світі, що виробляють амброву олію, яка здавна застосовується як медикамент і в релігійних обрядах.

7-й день (п’ятниця): Чіфтлік – Кадирга
Чифтлик – бухта Чифтлік відокремлює сушу від розташованого навпроти острова. Море тут завжди чудово чисте. Це єдина бухта в окрузі, яка має піщаний пляж. Обійшовши острів, ви побачите ще одну довгу і вузьку бухту – Гебексе. Скелясті прибережні райони ідеальні для дайвінгу. Найкраща точка бухти схожа на ставок із білим піщаним дном. Висадившись на берег, ви побачите руїни старої церкви.

Кадирга – в бухті височить башта маяка, а поруч притулився будиночок доглядача. Яхти, що здійснюють круїзи, постійно зупиняються тут для купання.

День 8 (субота): сніданок на яхті
Ласкаво просимо до Мармаріс – прекрасний курорт на Егейському морі! Таксі або мікроавтобус доставлять за 5 хвилин до центру міста. Прогуляйтеся старим містом, загляньте в Мармарисську фортецю і на вуличний базар, а ввечері пройдіться вздовж набережної по вулиці барів.

Маршрут Бодрум – затока Хісароню – Бодрум

День 1: Ласкаво просимо до Бодруму – міста з 3000-річною історією!
Бодрум має історію, яка починається у 12-му столітті до н.е. Місто, яке називалося «Галікарнас», було місцем народження Геродота, «батька історії». Мавзолей Короля Мавсола (350 до н.е.) – одне із Семи чудес світу знаходиться в цьому місті. Єдина структура, що залишилася – амфітеатр. Це один із найстаріших театрів в Анатолії, місткістю 13000 чоловік. Ще одне місце, яке ви повинні відвідати, коли ви приїдете до Бодруму, це Замок Святого Петра. Також не пропустіть «ворота Міндоса», через які Олександр Македонський увійшов до Галікарнасу.

30 миль+ 8 миль

День 2: PALAMUTBÜKÜ – İNCEBURUN
ПАЛАМУТ – це красива бухта, де схили гір, м’яко знижуючись, зустрічаються з морем, утворюючи довгий піщаний пляж. Уздовж пляжу в тіні розлогих дерев збудовані рибні ресторани («паламут» – назва риби), готелі та вілли дачного містечка. Це чудове місце, щоб купуватися, позасмагати і полювати з гарпуном, піщано-гальковий пляж тягнеться на 2 км, а море настільки чисте, що видимість у блакитній воді становить 25 м.

10 миль + 10 миль

День 3: AKTUR – BENCİK
Вітрильна прогулянка у бік затоки Aktur. Наша перша зупинка – затока Bencik, яка має дуже вузький вхід та унікальний вигляд. Bencik розташований у найвужчій частині півострова, яка відокремлює затоку Хісароню від затоки Гекова. У 550 р. до н. Книдські люди хотіли прорити канал у найвужчій частині півострова між затокою Хісароню та затокою Гекова, як лінію оборони проти персів. Таким чином вони хотіли об’єднати два півострова в один острів, щоб посилити оборону. Вони доклали багато зусиль, однак, зрештою, вони впали і місто було завойоване персами.
Вечеря та ночівля буде у Bencik Bay.

7 миль

День 4: EMEL SAYIN – ORHANİYE – SELİMİYE

Якірна стоянка в затоці Emel Sayın, де ви зможете насолодитися купанням у цій чудовій бухті. На обід ми пришвартуємось у Orhaniye, де ви будете зачаровані унікальними краєвидами. Існує багато міфів про червонувату пісочну стежку, що йде від берега до внутрішньої частини моря, яка ідеально підходить для прогулянок. На крихітному острівці, розташованому в бухті, ви можете переглянути уламки старовинного замку, залишки стародавнього міста. Сьогодні наш кінцевий пункт призначення буде Selimiye, тут у нас буде вечеря та ночівля.

5 миль + 5 миль

День 5: DİRSEKBÜKÜ – BOZBURUN

Після стоянки в Dirsekbükü, ми підемо в Bozburun – невелике рибальське містечко. Цей район був популярним та придатним для дайвінгу. В останні роки дайвінг витіснено круїзами на гулетах.

15 миль + 20 миль

День 6: DATÇA – KNIDOS

Ми рухатимемося у бік Датчі. Датча була заснована дорійцями, які прийшли з Егейського моря до південного узбережжя Іонії в 7-му столітті до нашої ери. унікальному клімату Датчі. У регіоні вирощують найсмачніший і найякісніший мигдаль у країні. Найкращий вид називається “нурлу”. Тільки тут вам запропонують особливий десерт – мигдаль, запечений в інжирі. Ще один вид солодощів – мигдаль із медом можна знайти у магазинах чи на базарі.

Кнідос – давньогрецький Кнід був відомий як передове місто в галузі науки, мистецтва та архітектури, а також як найбільший порт регіону. Тут жив творець одного із семи чудес світу Состратос, який побудував Олександрійський маяк; видатний астроном і математик Еудоксус, великим відкриттям якого є сонячний годинник, що показує пору року та доби. Наразі годинник можна побачити на території старого міста. Унікальним є географічне розташування міста. Ви стоїте у місці, де зустрічаються два моря. Північна гавань омивається Егейським морем, а південна – Середземним. Багато міських будинків було зруйновано через неодноразові землетруси в різні історичні періоди, однак і зараз можна побачити спостережну вежу порту, малий амфітеатр, мозаїку на підлозі дорійської церкви, посуд, чани для оливкової олії, фрагменти ліпних портиків.

25 миль + 4 милі

День 7: острів ORAK – KISSEBÜKÜ – TAVSANBURUN

Kissebükü – велика затока з кількома чарівними бухтами та візантійськими руїнами, прихованими серед оливкових дерев уздовж пляжу.
Оrak – невеликий острів, ідеально підходить для плавання з маскою та на каное. Ніч в одній із цих бухт або в гавані Бодрума. У Бодрумі є можливість відвідати Музей підводної археології, розташований у Замку Святого Петра, здійснити невелику прогулянку до Мавзолею в Галікарнасі.

3 милі

День 8: Сніданок та висадка у Бодрумі о 10:00