Оренда яхт в Мармарісі

Мармаріс – невелике курортне місто на Середземноморському узбережжі Туреччини. Чисельність населення Мармаріса – близько 30 тисяч осіб.

Мармаріс знаходиться в місці сполучення Егейського та Середземного моря. З суші місто оточене пагорбами, вкритими чудовими сосновими лісами.

М’який клімат, тепле блакитне море, прекрасні краєвиди приваблюють у Мармаріс все більше туристів. У Мармарис знаходиться одна з найбільших в Середземному морі яхтова марина, здатна вмістити близько тисячі яхт. Тут знаходиться близько десятка судноверфей. Тому Мармарис часто є відправною точкою для багатьох маршрутів яхтових подорожей.

Що робити в Мармарісі: Побувати на міському ринку Мармаріса – Бедестені. Тут торгують приголомшливою красою килимами. Екскурсія в фортецю Мармаріса, побудований до нашої ери. Нині тут розташований міський музей Мармаріса. Ташхан – старовинний готель для мандрівників, 16 століття будівлі. Знаходиться за 10 км. від центру Мармаріса. Традиційний караван-сарай, збудований у 16 столітті. Відвідати аквапарк “Атлантіс” Прогулятися знаменитою Вулице Барів. Події: Міжнародний яхтовий фестиваль – другий тиждень травня. Наприкінці жовтня Міжнародні яхтові гонки Мармаріса.

Маршрут Мармаріс – Фетхі – Мармаріс
1-ий день (субота): перехід до р. Дальян – екскурсія Дальян-Каунос – ночівля в Екінджик

Мармаріс – важливий центр підводного туризму. Тут розташовано 52 точки занурення. Затоки та бухти зручні як для навчання початківців, так і для занурень досвідчених аквалангістів. Є багато підводних печер, досягти яких можна лише плаваючи з аквалангом. Зграйки різнокольорових рибок весело грають на рифах, між амфорами із затонулих еллінських кораблів розгулюють мурени – самобутня краса підводних пейзажів цього регіону приваблює сюди любителів фотографії з усього світу.

Дальян – Пересівши з яхти на моторний катер, ви відправитеся в захоплюючу екскурсію до античного міста Каунос. Шлях проходитиме вздовж каналів, що формують дельту річки Дальян. Це місце відоме морськими черепахами Каретта-Каретта (площа панцира до 1,5 м.кв.). У скелі над річкою розташований комплекс гробниць Лікійських царів 4 століття до н.

Каунос був важливим торговим і портовим містом. “Батько історії” Геродот писав, що жителі міста були карійцями. Пізніше місто було під владою персів, а після перемоги Олександра Великого входило до Родоського, Бергамського королівства, а потім до Римської імперії. Місто втратило своє значення з початком обдрібнення берега та заповнення гаваней мулом. У Кауносі добре збереглися головні міські будинки: амфітеатр, візантійська церква, римські лазні та агора.
Після огляду пам’ятників рекомендуємо прийняти сірчані та грязьові ванни та поринути у прісну воду озера, як це робили римляни та греки.

Другий день (неділя): мис Курдоглу – бухта Клеопатри – бухта Хамам.

БУХТА ХАМАМ – це місце, повз яке жодна прогулянкова яхта не проїде не зупинившись. Прямо біля пристані ви побачите фрагменти стін візантійського монастиря. Залишивши судно можна здійснити приємну прогулянку лісом або вздовж берега, де кілька ресторанів чекають на відвідувачів. Радимо здійснити півгодинне сходження до Храму Клеопатри на гору Явансу, де розташовані руїни античного міста Лідай.

Третій день (понеділок): “Острів Верфей” – група островів Яссіджа – ночівля в затоці Гьочек.

ОСТРІВ ВЕРФЕЙ – є найбільшим островом затоки Гекова, а бухта з верфями – найширша бухта острова. На рівнині в центрі острова є кілька будинків та церква – залишки грецького поселення.

ОСТРОВА ЯСІДЖА являють собою скупчення кількох великих і малих островів.
Тут ви без страху можете вирушити вплав у подорож між островами. Між найближчими з них лише 12м. Якщо ви можете протриматися на воді близько півгодини, то зможете відвідати всі чотири острови, а якщо хочете прогулятися – захопіть спортивне взуття. Місце між островами Велика Яссіджа і Кизил є найзручнішим куточком для зупинки яхти.

ЗАЛИВ ГІЧЕК – центр морського туризму. Тут є чотири марини, готові до прийому яхт. Гьочок також відомий як місце зборів вищого суспільства. На околицях міста красуються один перед одним чудові комфортабельні яхти. Донедавна тихий провінційний Гьочок швидко розростається.

4-й день (вівторок): місто-курорт Фетхіє (античний Тельмессос).

Фетхі -На території сучасного міста знаходився античний Тельмессос – один з найважливіших центрів Лікії. У давнину Тельмессос прославився як місто ясновидців. Він був побудований на схилах гори, на яку зараз спирається Фетхіє. Вам варто лише підняти голову, щоб побачити вирізану в скелі гробницю короля Амінтаса. Гробниця імітує двоколонний фасад храму у іонійському стилі. Пагорб, що височіє над південною частиною міста, увінчаний фортецею, побудованою лицарями ордена св. Іоанна. Навпроти яхтового причалу продовжуються розкопки римського амфітеатру на 5000 місць, який за часів Візантії використовувався як арена для боїв.

5-й день (середа): Олю-Деніз (Мертве море) – острів Гемілер

ОСТРІВ ГЕМІЛЕР – Ви прогуляєтеся великим поселенням часів Візантійської імперії, побачите красиву мозаїку на одній із старих церков і викладену мармуром головну вулицю міста. Найцікавішою знахідкою є 500-метровий тунель, що сполучає дві старі фортеці. Між сходами тунелю розташовувалися 17 майданчиків, що уособлювали 17 зупинок Христа, що мав свій хрест на місце розп’яття. Під час землетрусів 2в. н.е. , частина споруд виявилася під водою, руїни затонулого міста. можна спостерігати купаючись і плаваючи з маскою.

ОЛЮ ДЕНІЗ (Мертве море) – Гладь Мертвого моря нерухома. Немов зачарована. Дно вкрите білим піском без жодної водорості. Заломлене у воді і відбите від піску сонячне світло набуває неповторного блакитного відтінку. Тінь від сосен падає у воду і блакит стає ще більш насиченим. Лісовий масив, що оточує Мертве море, оголошений заповідною зоною. На схилах гори організовано парашутинг – стрибки з висоти 1900 м з професійним інструктором. Звідси ж організована екскурсія в Долину Метеликів – одне з найпривабливіших місць на околицях Фетхіє. Ви побачите мільйони та мільярди метеликів, що покриває весь ландшафт долини площею 2000 кв.м.

6 день (четвер): острови Дішибільмез і Баба – Екінджик

ЕКІНДЖИК – якщо вам пощастить, ви побачите орлів, які мешкають у соснових лісах цього регіону. А під час пішохідної прогулянки на березі – амброві дерева. Туреччина та Гондурас – дві країни у світі, що виробляють амброву олію, яка здавна застосовується як медикамент і в релігійних обрядах.

7-й день (п’ятниця): Кизил бурун – Чіфтлік – Кадирга

Чифтлик – бухта Чифтлік відокремлює сушу від розташованого навпроти острова. Море тут завжди чудово чисте. Це єдина бухта в окрузі, яка має піщаний пляж. Обійшовши острів, ви побачите ще одну довгу і вузьку бухту – Гебексе. Скелясті прибережні райони ідеальні для дайвінгу. Найкраща точка бухти схожа на ставок із білим піщаним дном. Висадившись на берег, ви побачите руїни старої церкви.

Кадирга – в бухті височить башта маяка, а поруч притулився будиночок доглядача. Яхти, що здійснюють круїзи, постійно зупиняються тут для купання.

ТУРУНЧ – море тут ніби спеціально забарвлене в чудовий синій колір. Індиго, блакить, небесна блакитність – всі відтінки сяють у променях літнього сонця. Скрізь розкинулися гранатові, шовковичні, сливові та апельсинові («турунч») гаї, а вулиці міста прикрашені квітучими пеларгоніями, олеандрами та бігоніями. Звідси можна вирушити в тур сафарі-джип, працює дайвінг-центр, парашутинг. Пляж відзначений міжнародним знаком за чистоту води «Блакитний прапор».

Маршрут Гечек – Мармаріс
1 день (субота): бухти Фетхійської затоки
Прибуття в Ґечек в суботу вранці. Посадка на яхту. Команда допоможе завантажити речі, а потім на яхті пройде вітальний коктейль. Ви отримаєте інформацію про судно та туристичну програму, познайомитеся з капітаном та командою.

Прогулянка Гьочеком, колишнє турецьке село тепер стало комплексом приватних вілл та готелів з лимонно-апельсиновими садами та басейнами. І крім неймовірної кількості квітів у невеликій бухті розцвіли аж шість яхтових марин!
Після обіду – відправлення в дорогу вздовж західної частини затоки Фетхії!
Старт із Gocek Municipal Marina, 36.45.038 N 28.56.463 E, тел. VHF канал 13. Продукти та воду зручно завозити прямо на візках із Migros до трапу човна.

Ідемо до мальовничої бухти Сарсала (Sarsala bay, 36.39.401 N, 28.51.420 E). Тут немає селища, немає доріг, немає туристів, тільки яхтсмени. Ресторан у цій бухті славиться неперевершеною бараниною та фірмовою гарячою халвою на десерт. Влаштований зручний пірс, оновлений рік тому, встановлені муринги, майданчик та драбинка для купання. Парковка безкоштовна. Води та електрики немає. Про прибуття краще повідомляти про заздалегідь. Рекомендуємо також здійснити пішу прогулянку стежками нагору, до руїн оглядової вежі та турецького прапора: відкривається чудовий краєвид на острови Фетійської затоки.
Бухти, які можна відвідати:
Boynuz Buku (ресторан Yacht Mola). На березі туалет, душ, волейбольний майданчик, місце розведення багаття. Ресторан влаштований як парк – серед дерев галявини з турецькими матрацами та невеликими столиками. У меню середземноморські страви з великою кількістю морепродуктів. Тут можна замовити політ на параплані чи катання на водних лижах.
Затока Tomb Bay. На березі душ та туалет. У меню ресторану переважає турецька кухня. Всього 15 хвилин по крутій стежці – і ви біля лікійських гробниць, висічених у скелі.
Затока Wall Bay. Тут є волейбольний майданчик та ресторан з великим телевізором. У Wall Bay можна подивитися візантійські руїни та руїни хамама Клеопатри на березі.
Острів Tersane, кафе Tersane. Одна з найкращих бухт для купання з прозорою та теплою водою. Звідси можна вирушити на прогулянку околицями.
Затока Kapi Greek. Ресторан Gobun спеціалізується на рідкісних сортах риби.
Затока Seagull, ресторан Marti. Навпроти банки, де мозаїкою викладена чайка, є дерев’яний пірс для 12 яхт. Є ресторан класичної турецької кухні. Де подають хліб ручної випічки. До піщаного пляжу з видом на затоку Фетхія пішки 10 хвилин.

2 день (неділя): Купальні Клеопатри, острів Гемілер

Вирушаємо берегом до історичних руїн купалень Клеопатри, бухта Tomb Bay (36.38.472N 28.51.321 E). Пішохідна стежка, як багато хто в Туреччині, позначена червоно-жовтими мітками фарби на камінні. По всій бухті багато яхт стоять на якорі із заведеними на берег швартовими. Місце дуже затишне. Накупавшись і нагулявшись, вирушаємо перетинати Фетхійську затоку.
Відвідуємо острів Гемілер (він St. Nicolas) і встаємо ночувати на якірну стоянку в Cold bay. Вхід на острів Гемілер платний, 8TL, вхід із пристані (36.33.301 N 29.4.009 E). Пристань для динги, не для яхт, поряд дрібно. Яхти стоять трохи далі на якорі зі швартовим на берег.
Острів формою нагадує силует динозавра розміром приблизно 1000×400 метрів. Землетруси призвели до затоплення острова, і тепер пірс і склади знаходяться нижче за рівень моря. З верхньої точки острова – чудовий огляд.
На острові є руїни середньовічного візантійського міста. Частково збереглося чотири церкви, будинки, головна вулиця, вимощена мармуровими плитами, могили, цистерни, зерносховища… У церкві на вершині острова, збудованої на честь святителя Миколая, збереглася мозаїка. Ця церква і дала назву острову – Ай-Нікола. Так він згадується у морських путівниках вже у середні віки.
Найцікавішою знахідкою є 500-метровий тунель, що сполучає дві старі фортеці. Між сходами тунелю розташовувалися 17 майданчиків, що уособлювали 17 зупинок Христа, що мав свій хрест на місце розп’яття. Під час землетрусів 2в. н.е., частина будівель опинилась під водою, руїни затонулого міста. Можна спостерігати купаючись та плаваючи з маскою.

У бухті Cold Bay (36.33.773N 29.4.954 E) яхти стоять на якорі зі швартовим на берег. Якщо висадитися на берег, можна прогулятися пішки до руїн стародавнього міста біля села Кяйка або в бік Олюденіз, піднятися до античної вежі. Також є ресторанчик, співробітники якого вдень зустрічають яхти, показують, де краще кидати якір та допомагають завести швартови на берег. На вечерю в ресторані це не зобов’язує. Маршрут Sarsala – Cold bay 16 миль через протоку біля острова Domuz.

3 день (понеділок): перехід у Фетхіє
Вирушаєте у бік Фетхіє. Виняткова краса природи, достаток маленьких островів, бухточок та якірних стоянок, чудові місця для купання та пірнання з маскою в чистій воді та стійкий вітер, що дозволяє ходити під вітрилом навіть у найспекотніші місяці, створюють всі передумови для розвитку яхтингу. А наявність історичних пам’яток по всьому узбережжю робить Фетхіє особливо привабливим для яхтсменів, які цікавляться історією та культурою.

Парковка в Ece Marina (Fethiye Ece Marina, 36.37.493 N 29.6.051 E, тел. +902526128829, VHF канал 73). Марина велика, вони завжди зустрічають на динги, показують місце кудись швартуватися, подають муринг відразу на ніс. Тут є wi-fi у офісу, відмінні великі душові та пральні машини за жетонами. Прямо на території марини є супермаркет.
На території сучасного міста знаходився античний Тельмес – один із найважливіших центрів Лікії. У давнину Тельмес був дуже відомий, і був центром пророцтв, присвяченим Аполлону. Він був побудований на схилах гори, на яку зараз спирається Фетхіє. Вам варто лише підняти голову, щоб побачити вирізану в скелі гробницю короля Амінтаса. Гробниця імітує двоколонний фасад храму у іонійському стилі. Пагорб, що височіє над південною частиною міста, увінчаний фортецею, побудованою лицарями ордена св. Іоанна. Навпроти яхтового причалу продовжуються розкопки римського амфітеатру на 5000 місць, який за часів Візантії використовувався як арена для боїв. Телмес підтримував міцні економічні зв’язки з грецьким Родосом і IV століття до н.е. не входив до складу Лікійської держави. У IV столітті до н. римляни включили місто до складу Лікії. У VIII столітті місто було перейменовано на Анастасіополіс на честь візантійського імператора. У наступному столітті він отримав нову назву – Макрі (Мегрі). Таке ім’я мало місто до 1934 року, коли після виселення греків його перейменували на згадку про місцевого уродженця – військового льотчика Фетхі-бея (Fethi Bey), який загинув під час аварії літака в 1913 році.
Землетруси в 1857 і 1957 зруйнували майже всі стародавні споруди. У місті збереглися залишки античного римського театру, руїни середньовічного лицарського замку XV ст. На схилі гори, що примикає до міста, добре збереглися лікійські гробниці. Найбільша гробниця – гробниця Амінтаса, на стіні якої зберігся грецький напис “Amyntou tou Ermagiou (Амінтас, син Хермагіоса)” – вважається, що Амінтас був одним із правителів Телмессоса. У місті працює Міський музей, в якому представлено колекцію археологічних знахідок та етнологічні предмети мистецтва.
З села КяйКой в Олюденіз йде 6 кілометрова піша стежка, позначена вказівниками та мітками фарби на камінні. З неї відкриваються краєвиди на о.Гемілер та бухту Cold Bay. Також з Гєчека або Фетхіє можна відвідати гірський каньйон та печери дорогою до стародавнього міста Тлос.
Олюденіз – курортне селище розташоване на Турецькому узбережжі Середземного моря в 15 км від міста Фетхіє. В Олюденіз знаходиться Блакитна лагуна – національний заповідник Туреччини. На схилах гори організовано парашутинг – стрибки з висоти 1900 м з професійним інструктором. Звідси ж організована екскурсія в Долину Метеликів – одне з найпривабливіших місць на околицях Фетхіє.

4 день (вівторок): Перехід в Екінчик
Далі купуємо продукти на ринку і виходимо у бік містечка Екінчик (Ekincik).
Природна гавань добре захищена від вітрів. Тут є три якірні стоянки. Рекомендують захід у Port of Ekincik або My Marina. У вартість стоянки в Port of Ekincik включено користування водою та електрикою. У My Marina, крім користування водою та електрикою, є також душові, магазин, інтернет та ресторан, з якого відкривається фантастичний вид на бухту.

Бухта Екінчик – чудове місце. Ви побачите чудовий пісочний пляж, розділений навпіл невеликою річкою, і сосновий ліс, що тягнеться за пляжем. А якщо вам пощастить – орлів, що ширяють у небі, що мешкають у соснових лісах цього регіону. Орли цього виду залишилися лише у чотирьох місцях землі. Під час пішохідної прогулянки на березі огляньте амброві (світові) дерева. Туреччина та Гондурас – дві країни у світі, що виробляють амброву олію, яка здавна застосовується як медикамент і в релігійних обрядах.
Швартування у My Marina (36.49.420 N 28.33.032 E, тел. +902522660276). Мальовниче містечко оформлене в античному стилі. Стоянка коштує 125 TL, включена вода та електрика. Готуйте шварти на носі, муринги короткі, з кільцем, туди простягають шварти і кріплять його на качки по обох бортах. Якщо їсти в ресторані, стоянку оплачувати не треба. Хороша порція купання в чистій прозорій воді, спостереження за крабами.
Маршрут Fethiye-Ekincik 37 миль.

5 день (середа): Екскурсія до міста Каунос по гирлу річки Дальян
Наступного дня, пересівши з яхти на моторний катер, Ви вирушите на екскурсію до античного міста Каунос по гирлу річки Дальян. Саме ця річка в давнину була кордоном між Лікією та Карією. Місце відоме величезними морськими черепахами Каретта-Каретта та комплексом висічених у скелі гробниць Лікійських царів.

Каунос, що обмілів у ході століть, тепер розташований далеко від моря, в колишні часи він був важливим торговим і портовим вузлом.

Про нього згадував у своїх записах «батько історії» Геродот, який сам, до речі, був родом із сусіднього Бодрума – античного Халікарнасу. Місто ставилося до Карії, пізніше потрапило під владу персів, а після перемоги Олександра Великого входило до Родоського, Бергамського королівства, а потім до Римської імперії.
Наступна зупинка – ванни! Як їх приймати: обмазатися брудом-глиною і висохнути на сонці, відправитися під душ-шарко і змити, а потім поринути у гаряче мінеральне джерело. Зазвичай, ще рекомендують прийняти чашку трав’яного чаю в місцевому кафе.
Не поспішайте переодягатися – наступна зупинка на півкілометровому піщаному пляжі Iztuzu Beach. Це коса між річкою та морем увійшла до десятки найкращих пляжів світу за версією сайту TripAdvisor. Вода тут не така солона, довго дрібна, зазвичай є легкі хвилі і завжди – прекрасний вид на острів з гротом.
Зверніть увагу на територію, виділену черепах: речі там не кладуть і не рухають залізні трикутні загородки. Саме під ними розташовані кладки яєць.
Що взяти із собою: спортивне взуття, купальник, рушник, сонцезахисний крем, фотоапарат. Екскурсія триває 6-8 годин, коштує 25-30 Євро на особу + 16 лір на вхідні квитки. Щовечора у My Marina проходить турагент і записує охочих потрапити на екскурсію наступного дня.
6 день (четвер): Перехід у Мармаріс
Раннє відправлення в кінцевий пункт подорожі – Мармаріс. Маршрут 22 м. милі.
Швартуємось у Yacht Marina Marmaris, 36.49.222 N 28.18.446 E, тел. +902524220022, VHF канали 16/72. У марині є басейн (працює з 8 до 19 год), продуктовий магазин і кілька яхтових, безліч майстерень. Ходить автобус до міста, також чергують таксі.
Мармарис – це античний Фіскос. Минулого майже такого ж історичного калейдоскопа, як і Каунос, місто було захоплене османами в 1425 році. Тут збудували фортецю, яка служила опорним пунктом для походів на Родос. Її потужні зубчасті стіни з вежею чітко позначаються в центрі півострова, що виступає в морі. Нині у цій фортеці розмістився музей.
У Мармарисі можна прогулятися старим містом, заглянути в Мармарисську фортецю і на вуличний базар, а ввечері пройтися вздовж набережної по вулиці барів.

7 день (п’ятниця): Турунч
В останній день перед здаванням яхти можна покататися в Мармарісській бухті. Мармаріс – важливий центр підводного туризму. Тут розташовано 52 точки занурення. Затоки та бухти зручні як для навчання початківців, так і для занурень досвідчених аквалангістів. Зграйки різнокольорових рибок весело грають на рифах, між амфорами із затонулих еллінських кораблів розгулюють мурени – самобутня краса підводних пейзажів цього регіону приваблює сюди любителів фотографії з усього світу.
Перехід до селища Турунч (Turunc), яке завдяки мальовничому вигляду та чистоті води було нагороджено “Блакитним прапором” ЮНЕСКО. Нагулявшись вдосталь, повертаємось до Yacht Marina Marmaris.

8 день (субота): Висадка з яхти
Здача яхти, трансфер до аеропорту.